Yük Asansörü

Yük asansörü

Yük asansörlerimiz 640 kg - 5000 kg ve üzeri kapasitelerde olmaktadır. Tahrik düzeni olarak hem elektrikli aynı zamanda hidrolik tahrik kullanılabilmektedir. Yük asansörlerimiz diğer asansör kabinlerine oranla, yük uygulamalarına bağlı olarak daha dayanıklı ve sağlamdır.

Kapı tiplerimiz ihtiyaca göre özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.

Hidrolik tahrikli asansörlerimiz genelde trafiği çok yoğun olmayan ve orta yükseklikteki binalarda uygun çözüm olmaktadır.

Yük asansörü çalışma mantığı olarak hidrolik asansörlere benzemektedir. Alan olarak kapalı veya açık alanlara inşası mümkün olmaktadır.. Kurulum aşamasında asansör boşluğu uygun ölçülerde açılmalıdır. Elektrik tahrikli asansörlerimiz trafiğin yoğun olduğu ve bina kat sayısında sınır olmayan asansörlerdir.

Yük asansörlerinin makaslı yük asansörü, halatlı yük asansörü, pistonlu yük asansörü ve rampalı yük asansörü şeklinde farklı türleri vardır.